lednové porovnání

13. ledna 2010 v 17:24 | b.
brhlíci, stehlíci, koňadry, pěnkavky, zvonci, kosi, hrdličky i straky, to je program, na který se dívá mařenka von pernik v novém domově za oknem a v teple. občas vyběhne do sněhu a vychutnává si cvrkot v krmítku bez bariéry skla.


Česká národní banka v roce 2009 meziročně zaznamenala pokles zisku o 36 % na 18,5 mld. Kč, když vydělala především na výnosech ze správy devizových rezerv.

Tuzemské banky vloni na poplatcích vybraly více než 46,78 miliardy korun. Proti roku 2008 to bude až o dvě procenta více.


Za rok 2009 vykáže důchodový systém schodek kolem 30 mld. Kč, tedy nejvyšší deficit v historii. A je zřejmé, že s podobným schodkem skončí i v roce 2010.


je vidět, že mařenka ani banky na tom nejsou špatně. důchodci a ptáci dostanou jen to, co jim někdo nasype.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aleff aleff | 23. února 2010 v 20:26 | Reagovat

je uklidňující vidět, že komerční banky vydělávají za každé situace, a když je zapotřebí, tak i na poplatcích, neboť české stádo není dostatečně sebevědomé na to, aby prostě banky s lichvářskými podmínkami jednoduše přestalo využívat. čnb se svými zisky mi proti tomu přijde jako popelka - sic cudná, ale to na dnešní dobu již možná nestačí.

tak si říkám, že někteří lidé pracují s odpočtem, který udává okamžik státního bankrotu. musí to být celkem adrenalín vědět a vidět ... :o)

2 b. b. | 26. února 2010 v 16:30 | Reagovat

moc hezký článek na http://www.eden-x.cz/.
možná nám Týché chystá překvapení.

3 aleff aleff | Web | 27. února 2010 v 18:15 | Reagovat

[2]:
:o) díky - je to jen takové melancholické zamyšlení nad matrix ovládající plebejce / intermezzo, abych si pak mohl dopřát znaleckou sondu do oblasti, v níž vyvíjí činnost firma criminal scene cleaners nebo do oblasti studia patologie, kdy na jedné univerzitě pěstují mrtvoly pro věděcké účely :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama