vietnamský kopr

10. prosince 2009 v 7:14 | b.
"dej mi semínka, já ti je předpěstuju," řekl kamarád a po několika týdnech mi přinesl silné sazenice, dobře zakořeněné, z kterých vyrostli téměř samí samci, jako byl on.
"chlapi se ptali, co to mam v pařáku," pravil, "řek sem, že je to vietnamskej kopr".

vietnamský kopr jsem začala pěstovat v době, kdy anaj začala navštěvovat školu u hlavasu. bála jsem se, aby se nedostala do kontaktu s dýlery.
zkažené velkoměsto se ukázalo být neškodné, oproti čistému venkovu. tam vietnamský kopr pěstovali všichni. bylo to lepší a levnější než chlast.
usoudila jsem, že pokud nebude muset nakupovat, bude ochráněná, tak jsem začala sama pěstovat a sama vyzkoušela míru nebezpečí.

s alkoholem mám už letité zkušenosti. kdysi, hodně dávno, jsme si udělali na louce testovací trať a zjišťovali jak se mění reakce a vnímání řidičů po vypití jednoho piva, dvou deci vína, tvrdého, ... a od té doby ani ti, kteří rozdílu nevěřili, nepili před jízdou.
pocit, že všechno mají pod kontrolou, je u alkoholu nebezpečný, a chlapi svému egu rádi podléhají. pod vlivem alkoholu jsem zažila i několik rvaček, zesiluje agresivitu.

s vietnamským koprem už od začátku vím, že se mozek vydal na projížďku, ale agresivitu s sebou nevzal, i závislost je menší, než na alkoholu, výherních automatech, cigaretách, nebo televizi. důvod legalizace oceňuju a chápu. nechápala jsem nikdy nelegálnost jakýchkoli rostlin a hub, které jsou součástí světa.

chápu, že je rozdíl mezi přírodními a uměle vytvořenými drogami. umělé jsou stejné jako jakékoli drogy, které mají ve svém držení drogisté. z těch všech by se měla odvádět dph státu. mohlo by to výrazně snížit státní dluh, představuju si zase naivně, protože vím, že mafie to nedovolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aleff aleff | Web | 27. února 2010 v 20:10 | Reagovat

to je zajímavé - u nás zase bylo v kurzu rajče obrovské s prakticky totožnými účinky jako popisovaný vietnamský kopr :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama