postmoderní pohádka o perníkové chaloupce

4. listopadu 2009 v 8:22 | b. |  pohádky


dávno tomu, byla jednou jedna myslivna. stála na samotě u kraje lesa, daleko od města i vsi, celá růžová s vyřezávanými ornamenty kolem oken a parožím na štítu.

poté, co ji opustil i poslední myslivec, nastěhovali se do ní loupežníci, kteří po čase přeměnili myslivnu na perníkovou chaloupku.


v nedalekém městě žilo hodně bohatých cizích obchodníků, chráněných vlastní stráží.
jednou takhle uprostřed léta bylo ve městě přepadeno klenotnictví. velitelé se začaly obviňovat z porušení pravidel a hrozily boje. policie musela jednat. o perníkové chaloupce se sice široko daleko vědělo, ale jak je zvykem, policie nekonala. když napětí mezi cizinci vrcholilo, oblékly se policejní sbory do černého, obklíčily perníkovou chaloupku a lapily loupežníky.

když začalo padat listí ze stromů, šly tři kmotřičky na procházku lesem kolem perníkové chaloupky a tam uviděly lopatu opřenou o strom. lopata patří do pohádky o perníkové chaloupce, všechno je jak má být, pomyslely si, jen po policejním
zásahu
se chaloupka změnila v ruinu. a tu najednou, kde se vzala tu se vzala, objevila se malá kočička, vyhublá a hladová. slušně pozdravila a doprovodila je až na konec lesa, kde se zastavila a požádala, aby ji vzaly sebou. i tak se stalo, a království petit chat se rozrostlo o mařenku.

mařenka přede a jí a leží a přede a jí a přede a spí a jí, celá šťastná, že po několika měsících má co jíst a je v teple. je jí asi půl roku a je v pořádku, kromě chybějících několika zubů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama