oslava svobody

17. listopadu 2009 v 10:41 | b.
"máte depresi?
vemte ji do divadla",
čtu na plakátu v chotkových sadech.
když jsem nachlazená a mám rýmu, mám chandru vždycky, obvykle je to v bezsluníčkovym počasí, a protože je zima na pobyt venku, chodím do divadla.

chandra zůstala i po divadle. ukázali pouze to, z čeho mám chandru. navíc jsem si den předtím na chvíli pustila poslední program, který ještě nezdigitalizovali. lou reed zpíval před klausem, politiky a obchodníky, před vrstvou, která je u lizu, také havlovi, který seděl, a znám ten výraz, který měla máma, ani dáša na něj nekoukala s obdivem, jako kdysi. baez v šikézním kalhotovém kostýmku mě také neoslnila svými kecy stejně jako přední bývalí a současní politici. chandra se rozlila po francouzském filosofovi českých rodičů, který česky nemluvil. nacpala jsem si do nosu a těla něco legálních drog a šla spát. současná mediální masáž oslavy sametové revoluce předčila jakékoli oslavy, které si pamatuju, jen tanky a obrněná vozidla nejezdí po letné, která je i tak díky tunelu rozvoraná.
cestou z divadla jsem řekla "i hated 17. november."
greenman se mě zeptal "why?"
něco jsem zablekotala o pouhé výměně jedné strany kyvadla za druhou, ale možná havel ještě není odepsaný, našla jsem:
"Je cosi divného, ba až nebezpečného na způsobu, jímž naše země vzkvétá," napsal Václav Havel v proslovu k 20. výročí "sametu".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama