Březen 2009

kora>persefona

7. března 2009 v 12:04 | b. |  myth
když byla kora se svými družkami na louce s kosatci, otevřela se zem a bůh podsvětí, hádes, s ní zmizel. démétér uslyšela volání a spěchala na pomoc, ale nenašla ani stopu. bloudila devět dní po celém světě (eleusínské slavnosti trvají devět dní), dokud nezjistila, co se stalo. žádala dia o pomoc, ale zeus nemohl háda donutit k vrácení persefony, protože si ji mezitím vzal za manželku a dal jí ochutnat jádra granátového jablka. pokud někdo něco v podsvětí snědl, nemohl se vrátit na zem, tak zněl zákon.

požíračka

6. března 2009 v 16:03 | b.
většina lidí se zadrhne při označení ženského pohlaví.
penis stejně jako vagína a varlata jsou pro většinu lidí přijatelná slova. anaj se rozhodla z profesních důvodů dát anonymní dotaz všem kolegyním jak nazývají svůj ženský orgán. nápad měl úspěch a odpovědi byly rozmanité. mezi kolegy vzbudilo zájem označení požíračka.
kunda patří mezi neslušná slova, i když má prastarý původ.
anglický překlad cunt má stejně pejorativní nádech a znamená i píča,
pussy je spíš číča. tail má mnoho významů.
chlupatice je také výstižná, jen chlupy se dnes moc nenosí.

pády

3. března 2009 v 16:58 | b.
na ledové procházce jsem nezvládla pád, a pohmožděný sval zapříčinil další. při otočce na bruslích odmítl spolupracovat, a padla jsem jak podťatá. anaj plná hrůzy že umírám volala: "c., come here," který (má, (nechápu, proč správně je výjimečný a ne) vyjímečný cit pro krásu a umí ji objektivem zachytit), stál na břehu. v té tmě, protože jsem měla v hlavě temno, jsem se snažila nahodit zároveň oči a hlas, a nebyl čas na revizi součástek. bála jsem se, aby jemu se něco nestalo, nejen kvůli anaj. zrychlený scan přejel řečové centrum, a já řekla "i'm o.k." a najednou jsem začala mluvit anglicky mnohem líp. je to místo na horní levé plošce hlavy, pokud má zájem to někdo vyzkoušet. jen nechápu, jak se mi podařilo tolik zaklonit hlavu při pádu. c. mi potom prohlédl lebku, prasklá nebyla, jen vyboulená.