Květen 2008

hladomor

22. května 2008 v 13:31 | b.
"přispějte na boj proti drogám", oslovil mě už třetí mladý muž, vypadající jako bodygard a já potřetí odmítla. jejich jednotná rétorika mě dráždila, přispívat na boj proti čemukoli odmítám a ani jejich vzhled nevypadal na charitativní pracovníky dropin.
"ať je zlegalizují a nemusí bojovat", chtěla jsem, ale neodpověděla, tihle to stejně nezmění. jakoukoli prohibici nesnáším, profitují z ní mafie.
samotné slovo boj je zrůdné v kontextu pomoci.
smyslupné by bylo, kdyby vytrvale stáli na nárožích, kde dealeři kšeftují a monitorovali cvrkot, nebo před lékárnou, trafikou, prodejnou s alkoholem, nebo ,…, ale takhle…, uvažovala jsem, jaké další drogy můžou mít na mysli a napadlo mě konopí, houbičky, rostliny,…, co když zničí bojem všechnu vegetaci, včetně obilí, aby preventivně zničili i námel, obilí už je pomálu, vytlačila ho řepka olejná, která zvyšuje cenu nafty i potravin, už bych si nikdy neupekla makové buchty, ani nesesbírala houby, co kdyby preventivně zakázali se obohacovat v lese samosběrem a koneckonců i jídlo je návykové.

zpívající studna

20. května 2008 v 16:34 | b.
"we have the singing pump", řekla jsem před koncertem c.
zeptal se, jestli je to nějaká nová droga, asi má o mně hrozné mínění.
sýkorky si udělaly hnízdo ve staré nepoužívané pumpě a mladé tam švitoří, ale použila jsem sloveso sing, "švitoří" jsem neuměla přeložit.
zikmund, kočkouří nalezenec, je schopný i po hladké rouře vylézt až nahoru, nebo sedí pod pumpou mezi petrželí, kterou jsem tam zasela, a je jí celý provoněný a hlavu má vytouženě zvrácenou vzhůru. nábožně poslouchá pípání kočičí božské skladby a sleduje cvrkot kolem.
včera jsem viděla, jak odhání od pumpy své kocouří kamarády, kteří ho navštěvují. možná své sýkorky hlídá.