Prosinec 2007

pour felicite

31. prosince 2007 v 8:08 | b.
kořeny

vánoční dárek

19. prosince 2007 v 8:40 | b.
d
snově bílá katedrála na základech chrámu minervy/athény ozářená sluncem do zlata a postavená i českými kameníky tak, aby se vládce, (potvrzený českým králem) mohl procházet na střeše chrámu nad oltářem a pod nebem, obklopen tisíci sochami a symboly, z nichž jsem schopna rozklíčovat jen některé, i freska poslední večeře od da vinci, kterému rozmetaný popel kostí princezny (české) blaženy vilemíny možná napověděl, kterou část biblického příběhu zobrazit a jak, i pohádka o síle lásky v la scale je dokonale nezcizitelný vánoční dárek, ... a klíč, který jsem našla na procházce parkem, je možná symbolem a stvrzením pochopení.
zbývá jen se radovat!
hezké (české) vánoce i vám

alelujá

7. prosince 2007 v 14:26 pohádky
boží okno se nedalo naplno otevřít, bránil tomu trám. možnost, jak se stát na chvíli bohem, lákala. vysadit okno a zkroucením a nepřirozeném vytočením krku při ohnutých zádech se dala hlava vystrčit ven. zpět to bylo horší a hrozilo, že zůstane tak hlava zašprajcnutá na nebesích, ale napadlo to skoro každého.
k ránu, krátce před svítáním, se ozval zvláštní zvuk. ozýval se z venku i zevnitř, a pak jsme ho uviděli. stál nahý na nebesích a volal "au" a "ouvej", jak se snažil dostat hlavu ven. vzpomněla jsem si na svůj pokus. hlava, snahou dostat ji zpět, nabobtnala a zoufalství přinutilo k výkřikům. nahota ho už studila a pomalu se proměňoval v kroutícího hada. ještě chvíli trpělivosti a možná se přemění, ale laskavé divoženky mu pomohly vykroutit se ze spárů touhy po boží moci.
lidé ve vsi vyprávěli, že před rozedněním slyšeli andělské hlasy volat "alelujá".
požehnaná ves.

čekání na slunovrat

4. prosince 2007 v 16:11 | b. |  myth
brouzdám mezi světy
klopýtám o pařezy poražených pravd
rozplétám z vlasů pavučiny lží
a staronoví bozi vystrkují růžky
pocity nahrazuji jména
a příběhy se mísí