"liška ryšavá"

30. října 2007 v 10:55 | b. |  pohádky
"jdu ti ukázat...", zastavila se na chvíli známá, a tak jsem zahlédla kotě potácející se po silnici. jedno auto by se mu se štěstím vyhnulo, ale to druhé by z něj udělalo placku. nezbylo než se vrhnout na silnici. obě auta měla brzdy v pořádku a řidiči nebyli krvelační. když jsem ho nesla do parku, uvědomila jsem si, že je lehké jako pírko. bylo zubožené, proto šlo tak pomalu.
dáme mu trochu jídla
první krok k ochočení
potřebuje teplo
druhý krok, ovšem podmíněný koupelí
"jak se jmenuje?" zeptala se kamarádka večer
zikmund
"chytré holky" konstatovala, když se na něj podívala, sice byl ve hře ještě zimní král, ale ta podoba!

"dáme antibiotika", prohlásil veterinář, a když jsem se ptala, jestli někdo neshání kotě
"u vás mu bude dobře", konstatoval
"nojo, ale kocoura jsem nikdy nechtěla a máme už dvě princezny"
"přijďte zítra", jakoby mě neslyšel
malý zubožený kočkour, mléko a vařené krůtí maso, kousek i syrového na chuť, vodu, kočičí záchůdek…, přede, jen ho vezmu do ruky, vděčný za teplo, jídlo a pohlazení.
ani injekce mu nevadí, jen na tu chvíli, a ani neprotestuje, když ho beru do tašky. poslední z deseti injekcí máme za sebou. ještě jednou odčervit, vyčistit uši, frontline a může se setkat s princeznami.
jedna má leopardí nádech, ale nechtěla se s ním bavit, druhá je sametově černá s panteří vůní a on jen okouzleně sledoval dvě nádherné princezny jak elegantně skáčou a mazlí se, všude plno lidí a smíchu. princezny vyběhly hned ven a usídlily se na střeše zahradního domku. šel za nimi a snažil se jim být nablízku. odkoukal kudy lezou na střechu, ale ony se znechuceně odtáhly a lehly si mezi větve keře, aby k nim nemohl. sledoval je ze střechy. vypadaly jako dvě velká ptačí hnízda, jak tam tak ležely stočené. naprosto ho ignorovaly, ale jen si dovolil jít blíž, zasyčely. postupně už frýda dovolila, aby se k ní přiblížil a někdy i sama natáhla svou elegantní dlouhou černou tlapku ke hraní. pochopily, že to není jen tak nějaký přivandrovalec do kočičího ráje a začali ho pozorovat. i uška už sledovala, jak se s frýdou sbližují. snad příště.
za týden se jede podívat za nimi.
zrzavá sezóna pokračuje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bos. bos. | 30. října 2007 v 18:12 | Reagovat

zimní král by panoval jen jednu zimu.

2 b. b. | 31. října 2007 v 13:07 | Reagovat

jasně, proto zikmund, i když měl jen jednu dceru :), má šanci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama