Prosinec 2006

klepadlo

30. prosince 2006 v 18:22 | b.
klepadlo

rodopis

28. prosince 2006 v 21:55 | b.
strom
Napsat deníček rodu není nic nového. Nejrozšířenější je Starý zákon. Nejpopulárnější jsou paměti zpěváků, herců a politiků.
Neaspiruji na NEJ, ale pokud všichni napíšeme své Rodopisy, umožníme předkům se potkávat a upravíme některé příběhy a doplníme mezery.
Rodopis se rozvětvuje směrem dolů, k pramenům, k dobám, které popisují většinou jen historické události. Příběhy své, i předávané, znám útržkovitě, neobjektivně. Objektivita ani v historii neexistuje.
Údaje jsou porovnatelné, pokud používáme stejné datování.
Dne 15. dubna 2006, v 15,27 středoevropského času. Budoucí si musí uvědomit, že v těch dobách existoval čas letní, a střední Evropa byla zhruba na 15. poledníku a 50. rovnoběžce severní polokoule Země, která se otáčela ze západu na východ, takže Slunce vycházelo na východě. Země je třetí planetou od Slunce, hned po Merkuru a Venuši. Kolem Země krouží Měsíc jednou za 29 a půl dne a Země kolem Slunce za 365 a čtvrt dne. Sluneční soustava je součástí Mléčné dráhy. Tak to bychom zhruba měli umístění rodu a začátek.

z ráje

27. prosince 2006 v 20:58 | b.

poznáváme

23. prosince 2006 v 9:55 | b.
vystrčeni z ráje
minulostí poznáváme
směr kterým kráčíme
podle bible zabili jsme jsme kain nejsme abel
bez čárek bez tečky
otazník pořadím slov
vlnovkami vět
obrazy žen
které se rozplynuly
"podle ovoce jejich,..."

dna až na dno

18. prosince 2006 v 23:13 | b.
"potřebovali krevní destičky pro malého chlapce," říkala, a já v podtextu slyšela, že krev musí být košér, jako jejich víra, takže shání po soukmenovcích. vzpomněla jsem si, jak výzkumy dna prokázaly, že asi patnáct procent dětí nejsou vlastními, i když si to otcové myslí. obvykle problém nastane při transplantacích, nebo při darování krve, a napadlo mi, jak by konzervativní duchovní s tímto poznatkem přistoupili k testování celého lidstva.
sporné může být, koho byl izák syn, stejně i grál nemusí být věčné tajemství. začaly by soudy o majetek podle krve, domýšlím si důsledky: čistý rejstřík otcovství, před svatbou, pokud by sňatek měl ještě význam.

proč

17. prosince 2006 v 19:56 | b.
proč je otazník
píšu si co nevím a je toho dost
třeba slunce
na pólech se otáčí rychleji než na rovníku a každých 11 let přepóluje
mám spoustu otazníků

přízrak kerbera

10. prosince 2006 v 20:31 | b.
přízrak