Červenec 2006

horko

25. července 2006 v 23:37 | b.
technické mozky nejsou standardizované nad 30, dvacku mi sežral kávomat, nevšimla jsem si "mimo provoz," kamenný dům má stabilních 22, stačí metr kamene, utáhne pračku i počítač, jen k žehlení se neženu.

konečně doma!

17. července 2006 v 0:01 | b.
dveře
omšelé dveře, předsíň je cítit neidentifikovatelným pachem. hledám vypínač a všímám si špinavých dotyků, které na něm ulpěly. pohled z okna do zarostlé zahrady. oprýskané okno kuchyně vede na rušnou ulici. opadaná malba, záclony by potřebovaly vyměnit.
dum
otvírám okna i dveře a osprchovaná jdu pověsit ručník, vedle voní popínavé růže a kolem zeleno stromů chrání soukromí. Minda se přijde mazlit a vrní mi do ucha.
konečně doma!

rostliny kolem

16. července 2006 v 23:55 | b.
tlusté knihy plné obrázků a názvů rostlin mám, ale znám jen pár bylinek, které často používám. rozeznám anděliku, kopřivu, kakost a pár dalších bylin, které rostou bez mého zásahu v okolí, ale je celá škála, kterou se mi nedaří určit, ani si zafixovat jejich jména a vlastnosti. stydím za svou ignoranci, proto jsem se rozhodla, že každý rok si určím dalších deset:
krvavec toten, dosti hojný, dříve sbírán jako léčivka
protěž lesní
ptačinec trávolistý, slabě jedovatý
mařinka sivá a psí
vrbovka horská a další druh vrbovky
chrastavec lesní a rolní
černohlávek velkokvětý
hrachor luční
kuklík městský

ve vesnici

16. července 2006 v 23:30 | b.
jsou Trolové. zkomoleným příjmením mě nezmatou. množí a páří se mezi sebou, ostatními opovrhují a ostatní opovrhují jimi. jsou hrubí a necivilizovatelní. "hele, další miminko ve vesnici", pravila Anaj, když viděla kočárek. "to je Trol." "aha, takže to není miminko", pochopila.
jsou tady ale i Elfové a Trpaslíci.

„nezávislost“

16. července 2006 v 20:00 | b.
často uvažuji o něčem, co se následně stane, jako by mě budoucnost doháněla, a já jen s vypětím mozku se snažím udržet dějů, které se kolem ženou. možným vysvětlením je, že myšlenky drcnou o mysl, a ta si mě přešaltuje do jiného vesmíru, který se neliší příliš od stávajícího, takže změna není až tak rozpoznatelná. možná se to děje nepřetržitě, jen moje tvrdohlavost mi brání přiznat si, že myšlenky jsou nám nápomocny uskutečnit záměr, který vlastně existuje. znamená to přiznat si, že možná nejsme tak úplně nezávislí.

večer

15. července 2006 v 23:41 | b.
sedá si
sedám si
opravuju text
páří se na okně
zblblá spadla do kafe
jdu si pro nové
save as
moucha

léto

15. července 2006 v 23:29 | b.
neskutečně lišek
sezónu jsem zahájila tradičně
čaroděj mi požehnal

chladno

15. července 2006 v 19:11 | b.
a čistý vzduch po dešti. před pár dny mě Erýnie vyhnaly, tak dnes jsem šla opatrně zjišťovat stav jejich nasranosti, a šlo to. jen množství v tisících malých žabiček mně dělalo podložku pod botami a nebylo kam šlápnout. doufala jsem, že kamínky, po kterých vlastně našlapuji, jsou vyšší, ale radši jsem se nedívala, stejně lítat neumím.
napadlo mi, že muší Bůh je čáp.

padal déšť

14. července 2006 v 19:13 | b.
a čistil vzduch. když udělal svou práci, začal si hrát. hrál si s listím jabloně, vlastně hrál na listy jabloně jako varhaník na varhany. v různých patrech stromu mačkal listy jako klávesy, a postupně tak vznikla melodie, kterou jsem viděla, ale bubny plechové střechy přehlušily jemnou melodii deště. uprostřed skladby zazněly hromy a ostrý zvuk blesku, nádherné vyvrcholení s vizuálním doprovodem, vůní a změnou teploty. skvělý koncert a každá skladba je jiná.

bylina

14. července 2006 v 14:37 | b.
vyrostla sama, výška přes metr dvacet,
neznáte ji ?

melodie hlasů

14. července 2006 v 12:02 | b.
při jízdě tramvají jsem se zaposlouchala do melodie dvou mladých Američanek a jejich výslovnost mi přišla tak málo sexy, že jsem začala uvažovat o melodiích, podobně jako Janáček. má pravdu, stačí jen zlepšit vnímavost na melodii, abychom rozuměli i prozradili, čím jsme skutečně, stačí se jen zaposlouchat.

kámen

13. července 2006 v 18:58 | b.
z žuly moji předchůdci vytvářeli sloupky na ohraničení pozemků a vydržely věky, i když pozemky měnily majitele. tím, že přijaly mě, přechodně žijící formu, mě také určily svou ochranitelkou. proti přemístění se bránit mohou jen prokletím. jsou ohlazené a oprýskané staletími.
kvůli krásné staré dlažbě mám ráda zraněné Emausy.