datování

10. února 2006 v 12:58 | b.
"to bylo na Silvestra, když klesla teplota o třicet stupňů", vyprávěla, a pamětníci věděli.

vědci hledají v archivech a porovnávají údaje z rozboru ledu, usazenin v moři,…, aby zjistili, že to mohlo být buď 1459 př. n. l. z údajů, které byly zapsány pozdějšími historiky, nebo 1231, 1563, nebo z pozdějších dochovaných záznamů, s ohledem na místo přicházejí v úvahu také roky 1769 a 1978.
a pokračovala: "z deseti nad nulou náhle klesla teplota na dvacet pod nulou a ve městech zamrzla auta v kalužích a novoročně naladění řidiči, kteří chtěli po oslavách odjet domů, si mysleli, že jim někdo dal botičku na auto, a ona to byla ledová botička, takže zoufale stáli a snažili se polobotkami rozbít led, který jim chytil kola, a pak vyndali hever a mlátili s ním, až prorazili pneumatiky a vyměňovali kola a u toho všichni vystřízlivěli. "
"když vykvetou sněženky, zima odchází", je mnohem pravdivější informace, než že je osmého března, nebo dvacátého února.
"svilušky začínají hned po meruňkách," je důležité varování, protože vím, že budu mít svědivé pupence, bez ohledu na aktuální den kalendáře.
"když je Měsíc v úplňku," je pravdivější, než datum na mobilu, které si mohu změnit.
jaké je datum?
křesťanské, muslimské, židovské, čínské, ... a každé je jiné, i juliánské, zatímco naše gregoriánské se snaží dopátrat virtuální dobu narození Krista, nebo jen slunovrat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dublin Hotel Dublin Hotel | E-mail | Web | 21. března 2006 v 11:27 | Reagovat

I like your site.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama