hodinky od Bonaparta

9. prosince 2005 v 15:49 | b.
Hodinky od Bonaparta
Souvislost s Hodinkami, které daroval Napoleon Bonaparte francouzskému důstojníkovi, vévodovi d´Origny, má vztah k rodině a možná k mnohem delší historii...

Táta vyprávěl o Hodinkách v době, kdy mě zajímaly jiné věci. Znovu se k příběhu vrátil v nemocnici, kde umíral a Hodinky si mě přitáhly do rodného domu. K psaní jsem se dostala mnohem později.
V roce 1798 daroval vévoda d´Origny Hodinky za péči a ošetření při svém útěku do Francie. Hodinky jsou o to vzácnější, že sám Napoleon s dary šetřil.
Pra...dědeček poslal svou dceru s raněným vévodou do Francie. Když vévoda na svém panství zemřel, vrátila se dcera domů, protože nebyla vlídně přijata jeho rodinou. Tolik informace.
Abych zasadila události do dobových kontextů, navštívila jsem postupně muzeum, Francouzský institut, Národní knihovnu, ale žádný přesný údaj jsem nenašla. Nezbývá mi tedy, než zapsat informace, které jsem získala, a doufat, že Hodinky samy odhalí příběh a souvislosti, až nadejde správný čas.
Postupně zapisuji data a události, které se mi nabízejí a příběh se odvíjí zpět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dublin Flats Dublin Flats | E-mail | Web | 21. března 2006 v 11:26 | Reagovat

The theme is so interesting.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama